Školní výlety na Jesenicko a Šumpersko

 

   Výlety si můžete objednat na Rezervačním formuláři, který je na předchozí webové stránce.

   V ceně programů jsou již zahrnuty veškeré vstupy!!! Pro více informací o navštívených atraktivitách klikněte na odkazy v závorkách (otevírají se v nových oknech). V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat

 

TRASA 27 - Jeseník, Rejvíz, Zlaté Hory

   Odjezd autobusem přímo od Vaší školy, příjezd do Jeseníku, prohlídka Vodní tvrze (více ZDE) s expozicí Vlastivědného muzea a Expozicí čarodějnických procesů (s průvodcem), odjezd na Rejvíz, pěší procházka naučnou stezkou k Mechovému jezírku (více ZDE), volno na oběd, odjezd do Ondřejovic, procházka naučnou stezkou Údolí ztracených štol (více ZDE), kde navštívíme Rudný mlýn. Zkusíme narýžovat nějaké zlato v místech, kde se v roce 1590 podařil najít valoun zlata o váze skoro 1,5 kg. Podíváme se do míst, kde voda teče do kopce!!! V případě zhoršeného počasí místo naučné stezky návštěva Muzea hornictví ve Zlatých Horách. V cca 16 hodin odjezd zpět k Vaší škole.

Cena zahrnuje: dopravu autokarem, veškeré vstupenky a poplatky dle programu a průvodcovské služby

Pozn.: minimální počet dětí je 36, maximální 45

TRASA 22 - Velké Losiny, Kladivo na čarodějnice

   Příjezd vlakem Šumperku kolem 9. hodiny, pěšky k Geschauderovu domu, návštěva působivé multimediální expozice Čarodějnické procesy na Šumpersku (více ZDE), odjezd vlakem do Rapotína, pěšky zámeckým parkem k zámku Velké Losiny (více ZDE), prohlídka zámku spojeného s nechvalně známými čarodějnickými procesy. Alternativně lze navštívit ruční výrobnu papíru spojenou s Muzeem papíru (více ZDE). Procházka lázeňským areálem k místu posledního rozloučení s odsouzenými čarodějnicemi, odjezd z Velkých Losin vlakem kolem 16. hodiny.

Cena zahrnuje: dopravu vlakem do Velkých Losin a zpět, veškeré vstupenky dle programu a průvodcovské služby

Pozn.: minimální počet dětí je 20, maximální 45.

Tento výlet lze uskutečnit také jako dvoudenní s noclehem s polopenzí v Rapotíně (čtyřlůžkové chatky) v areálu Losinka (více o ubytování ZDE). Cena programu by se zvýšila o max. 300 Kč.

TRASA 56 - PVE Dlouhé Stráně, Velké Losiny

   Odjezd autobusem přímo od Vaší školy do Koutů nad Desnou, procházka naučným pohádkovým areálem Koutecký les (potkáme se s Karkulkou a vlkem?), odjezd údolím Desné k  Přečerpávací elektrárně Dlouhé Stráně, která patří mezi nejvyhledávanější turistické atrakce České republiky (více ZDE). V rámci více jak tříhodinové exkurze navštívíme infocentrum, technologickou část v kaverně a kolem Dolní nádrže vyjedeme až na Horní nádrž do výšky 1320 m.n.m. s neopakovatelnými výhledy na Praděd a celý jesenický masív. Krátká procházka kolem nádrže a odjezd autokarem do Velkých Losin, procházka lázeňským areálem a podél Losinky pěšky k zámku. Prohlídka exteriéru zámku a odjezd autobusem zpět do výchozích zastávek.

Cena zahrnuje: dopravu autokarem, veškeré vstupenky dle programu vstupenku na exkurzi do PVE, poplatek za výjezd autobusem na Horní nádrž a průvodcovské služby

Pozn.: minimální počet dětí je 36, maximální 45.

Tento výlet lze uskutečnit také jako dvoudenní s noclehem s polopenzí v Rapotíně (čtyřlůžkové chatky) v areálu Losinka (více o ubytování ZDE). Cena programu by se zvýšila o max. 300 Kč.